ceturtdiena, 2016. gada 3. novembris

NEKAD klusumā


Ir viena lietaina sestdiena un kādā provinces pilsētelē briest desmit gadus senas vēstures atdzimšana. Atgriezīsimies laikos, kad Cēsu lightiņš tika strēbts no plastmasenēm un apvienojumā ar cigareti garšoja bezmaz kā nektārs. Briestot pasākums. Tāpat kā agrāk, ieeja par ziedojumiem un tas notikšot kkādā graustā(nu ne gluži), industriālajā rajonā. Izklausās pēc  Cēsu „Benča” nr 2. Un ļaudis to arī gaida. Un sagaida. Stay brutal! „Naktsmaiņa lauķenē”  Cēsīs izvēršas par laika mašīnu visiem metāla cienītājiem. Pāris dzirdēti citāti:
„Bļa, tik kruta! Šeit ir tikai un vienīgi metālisti!” (no jaunākiem kumeļiem)
„Es sajutos, ja ne par gadiem desmit, tad pieciem točna  jaunāks!” (no vecajiem kleperiem)
Un nākas tam visam piekrist. Skārdenēs pirktais aliņš gāja iekšā uz urrā un tam bija jaunības laika smeķis. Un visi smaidīja, atceroties vecos laikus.
Visas četras grupas bija saliktas tieši tādā hierarhijā, kā pienāktos. Un visas arī godam nokapāja(balta skaudība uz visām!).
Bet mazliet aizkavēšos pie grupas nr 3. NEKAD. Nekad viņus nebiju dzirdējis. Bet ļoti piedūra atmosfēriskie gaismas (ne)efekti. Kā nu gadījās, kā ne, bet no konča izgāju ar disku un t-kreklu kabatā. Par ļoooooti demokrātisku cenu, cik atminos(neesmu par to vairs tik drošs). Vakars bija beidzies laicīgi un tālāk tas veda tūrē pa Cēsu nedaudzajiem iestādījumiem dažādās kombinācijās un kompānijās..
Rīts.
Zvans.
Paceļu, zvana kkāds čalis un man paziņo, ka  vakarnakt esmu pierakstījies dziedāt vīru korī(savu mūžu neesmu dziedājis un ir pat smagi kompleksi šajā sakarā(kaut gan klusumā to esmu vienmēr gribējis)) un vai es vēl to tiešām gribot? Emmm.. jāpadomā..
Kad no rīta to pasaku svam čomam, šis kārtīgi nosmejas un piebilst: ” Labi, ka armijā nepierakstījies.” Hahāa. Kamēr gaidam promiļu kritumu, līdz brauktspējas līmenim, ielādējam Hondas audiosistēmā jauniegādāto disku. Tādā apcerīgā svētdienas noskaņojumā arī visu no A-Z noklausāmies. Atceramies konci un vienojamies par vienu lietu. Basists, lai kas arī viņš būtu, ir vai nu:
A)Strādājis gaterī
B)Pusnaktī gājis uz krustcelēm satikt velnu Stieve Vai paskatā, lai it kā iemācītos gičas virtuozitāti, bet piekāvis viņu un atņēmis tam vadu, kam otrs gals sniedzas tieši pašā elles sirdī
Citādi to ellišķīgi spēcīgo basa skaņu nevar izskaidrot..
Turpmākajās dienās diska ripuli aplaidu padsmit reizes pa apli ceļā turp un atpakaļ. Baigi iepatikās. Esmu stipri atpalicis metāla terminoloģijā, bet šitas laikam ir crust. Nu, ko lai saka, man patīk šitie NEKAD.
P.S. Šodien, mēnesi pēc naktsmaiņas, sadūšojos aiziet uz tā kora mēģinājumu beidzot. Pirmais tenors, lai ko tas arī nozīmētu. Nekad nesaki nekad. Laikam paldies, NEKAD.
P.P.S. Šiten paši vaininieki

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru