trešdiena, 2014. gada 22. oktobris

10 dziesmas

Tātad Agnese man vēlējusi padalīties ar 10 dziesmām,kas man bijušas svarīgas. Man vispār mūzika ir svarīga. Kā lai izvēlas 10? Rakstīšu secībā, kādā dziesmas ieleks prātā. Patiesībā tās ir grupas, nevis dziesmas.

1. Dziesma, ko pirmoreiz dzirdēju skolā aktu zālē pa MTV. man iepatikās intro melodija. Zināju, ka kaimiņu čoms to grupu klausās. Dabūju un pārrakstīju no viņa visas šīs grupas kasetes. Drillēju uz nebēdu, bet tās dziesmas tur nebija.. Bet tā tas viss aizgāja..
2.  Grupa, kas nospēlējusi 500+ koncertus savā 15 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē. Esmu bijis uz pieciem. Puikas no Luksemburgas, kam ir kāds skarbāks vārds sakāms. Par daudz ko. Sāka ar sociālām nebūšanām un beidza ar mīlestību. Bet toties kā beidza! Klausieties mūziku un lasiet liriku.


3. Tā saka, ka vidusskola ir labākais laiks. Ja arī to tajā brīdī neapzinies. Strādāju skolas rādžiņā un drillēju šos. Man vēl tagad skudriņas skrien pa muguru klausoties. C'mon! Es tikko 10 minūtes nevarēju izvēlēties, kuru dziesmu šeit likt!


4. Bija tāds brīdis dzīvē, kad sāku klausīties džezu. Otrdienu vakaros pa kādu krievu valodā skanošu raidstaciju. No deviņiem līdz desmitiem vakarā. Raidījumus ierakstīju kasetēs. Džezs un blūza vakari ar GM noveda arī līdz šim. Esmu bijis uz koncertu pat. Hmmm. Esmu bijis uz koncertu, Pat.


5. Grupa, kas mani piespieda lidot. Burtiskā nozīmē. Nozīmīgumu nevar pārvērtēt.


6. Vienā dienā. pašam par pārsteigumu, nācās secināt, ka pa ausīm vairs netek asinis klausoties šādas skaņas..


7. Šis ir autentisks gabals no krievu raidstacijas džeza raidījumiem. Šis bija kasetē ierakstīts. Ak, man dievs. Tik daudz sajūtu un atmiņu tur ietverts..


8. Ja ne bijušā The Black Dahla basista šajā projektā, es pat ne skatienu nevērstu šīs grupas virzienā. Bet man patiešām patīk!


9. Avishai Cohen. Jebkas, ko es teikšu neizteiks neko. Izbaudiet.

10. Šis gan būs tikai viens skaņdarbs. Bet skaistākais un spēcīgākais, ko esmu sastapis.Un bonusam lai iet šis: http://kuts.lv/files/09_bibliotekares_tango.mp3

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru