ceturtdiena, 2014. gada 11. septembris

10 grāmatas,kuras visvairāk ietekmējušas manu dzīvi.

Paldies, Evij, par šo pagodinājumu,heh. Labi, ķeršos vērsim pie ragiem. Nekādas pārdomāšanas vai ilgas apspriešanas - rakstīšu tādā secībā, kādā ienāks prātā. Īsi un lakoniski.


Daniels Kīzs "Puķes Aldžernonam"

Ļoti personīgi iemesli. Reizēm jau grāmatai nav jāmaina tevi ar savu saturu. Reizēm var būt svarīgi iemesli, kur, kad, kāpēc to esi lasījis. Vai kur par to esi uzzinājis. Vai pie kā tā ir novedusi. Grāmatām ir sirds un tā nedzīvo tikai starp vākiem. Pavisam reāli tā pastāv mums līdzās. Tā paņem mūs pie rokas un kaut kur aizved.

Erina Morgensterna "Nakts cirks"

Maģiskākā pieredze, kas atrodama rakstītajā. Paradīze nelabojamiem sapņotājiem. Lasot šo, bija tāda kā bērnības sajūta no laikiem, kad zāle zaļoja mūžīgā vasarā.

Tūve Jānsone Muminu sērija

Neaprakstāma sirsnība un izcilas autores ilustrācijas. Stāsti, kas nemūžam, nemūžam nenovecos. Pirmās bērnu grāmatas, ko es sāku lasīt pēc "esmu-tak-izaudzis-no-bērnu-grāmatām-fui" perioda.


Džons Ērvings "Garpa pasaule"

Lasot šo es biju sajūsmā un esmu vēl joprojām. Ir jāizlasa, lai saprastu. Šo es ieteiktu visiem. Garps ir rakstnieks, ja kas. Grāmata, kurā viss ir izlikts apbrīnojami neizskaistinātā, patiesā, reizēm brutālā veidā. Kā dzīvē. Un tas laikam atbruņo.

Džastins Kronins "Divpadsmit"

Pēdējā grāmata, ko izlasīju. Nē, nevis izlasīju, bet nomocīju. Neesmu lasījis tagad neko vairākus mēnešus. "Paldies" Džastin!

P.S. pieļauju, ka tādas pauzes ir vajadzīgas. vai arī nē.

Arturs Konans Doils "Bāskervilu suns"

Romāns, ko pārlasu rudeņos. Miglas vāli veļa pa zemi tieši kā šovakar. Viss mierīgs, tikai gaiss tāds elektrizēts. Tīrelī briest, kas tumšs. Un vasara izslīd no maniem pirkstiem.

Ērihs Marija Remarks "Trīs draugi''

Man tuvākā grāmata. Esmu lasījis neskaitāmas reizes un lasīšu vēl ilgi. Nav citas grāmatas ar kuru man būtu šādas attiecības.

Ulfs Starks "Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es"

Skaists,Skandināvisks autobiogrāfisks stāsts. Bērniem. Ar elpu aizraujošām Reiņa ilustrācijām. Ļoti tuvs, manuprāt, Tūves Jānsones Mumingrāmatām. Must read!

Marks Tvens "Toma Sojera piedzīvojumi"

Grāmata, kas jāizlasa visiem zēniem pamatskolas pašā sākumā. Vai agrāk, ja apgūta lasītprasme.. Vasaras brīvlaikā, protams.


Ulfs Starks "Diktators"

Viena no skaistākajām grāmatām, ko  esmu redzējis. Domāta pavisam mazajiem vai pat vairāk mazajiem ar vecākiem. Bet vizuālais noformējums liks sarauties smeldzē par mūsu nākotnes izredzēm. Jo īpaši ņemot vērā politisko situāciju pasaulē.. Nē, jums tas ir jāredz!
http://www.lielsmazs.lv/index.php/lv/gramatas/diktators/Paldies.
1 komentārs:

 1. Izksatās, ka tev baigi viegli gājis ar šo uzdevumu!
  Es laikam zināju tikai tom ka iekļausi "Trīs draugus". :)
  Ai, kāpēc es neiedomājos par Muminiem? Tie mīlīgie zvēriņi, kas dzer tik daudz kafijas, cik es nevaru izdzert, mani patiešām ir ietekmējuši!
  Garps man ļoooti patika, bet neatstāja kaut kādu īpašo iespaidu uz manu dzīvi. Tomēr grāmata ir ļoti laba, šajā topā to neiekļautu, bet starp savām mīļākajām grāmatām gan!
  Un kāpēc es vēl neesmu lasījusi "Diktatoru"?

  AtbildētDzēst